Usługi budowlane 

Jak stosuje się szalunki?

Chcesz zamówić szalunki Kraków? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, by nadać im stosowny kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się też w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie przestrzeni na drzwi, okna oraz bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami czy też drewnianych desek, którą można użyć ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – wielu inwestorów oraz wykonawców stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, sklejki lub drewna, jak również zestawiać dwa a nawet trzy surowce. Na ogół jednakże wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a strukturę łączą łączniki, narożniki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy warto?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy planują planujących wznieść pojedynczy obiekt czy brygad, które zwykle oferują inne usługi. Zakup wszystkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłby opłacalny . Dużo rozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy