Usługi budowlane 

Jakie zadanie pełni hydroizolacja fundamentów?

Podejmując decyzję o budowie domu, trzeba pamiętać o przeróżnych pracach. Do tych postrzeganych jako najważniejsze zalicza się hydroizolacje fundamentów. To na tyle ważny etap prac, że najkorzystniej ich wykonanie zlecić fachowcom posiadającym ogromną wiedzę i długoletnie praktykę w tej dziedzinie.

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest to tak istotne?

Hydroizolacja fundamentów skutecznie ochrania budynek przed działaniem wody. Należy pamiętać, że bezpośredni wpływ wilgoci na fundamenty może istotnie obniżać właściwości termiczne nieruchomości. Ma miejsce wyziębienie ścian, które są przez to o wiele bardziej podatne na atak grzybów odbijających się negatywnie na zdrowiu lokatorów. Teraz wykorzystywane są dwa rodzaje izolacji: przeciwwodna oraz przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna wykonywana jest wtedy, kiedy woda zalega w pobliżu konstrukcji budynku. Sprawdza się ona także w przypadku, gdy woda wywiera nacisk o charakterze hydrostatycznym na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa zaś zapewnia ogólną ochronę przed działaniem wody i wilgoci w sytuacji, gdy nie jest wywierane ciśnienie na poszczególne elementy konstrukcyjne.

Hydroizolacja fundamentów – gdzie jest wykorzystywana

Hydroizolacje fundamentów wykonuje się aktualnie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach przemysłowych. Powinno się pamiętać, że przy wykonywaniu hydroizolacji fundamentów niezbędne jest zabezpieczenie miejsc mających charakter trudno dostępny. Chodzi w tym wypadku o załamania, narożniki oraz łączenia ścian. Z tego powodu zrobienie hydroizolacji wiąże się z koniecznością wykonania oddzielnego projektu prac. Realizację hydroizolacji najrozsądniej jest zlecić fachowcom, którzy mają zarówno kwalifikacje, jak i doświadczenie w tego rodzaju przedsięwzięciach. Tylko wówczas ma się pewność, że wszystko będzie zrobione tak, jak powinno, a sama izolacja świetnie wypełni swoje zadanie.

Powiązane wpisy