Kiedy zdecydować się na izolacje przeciwwodne?
Wilgoć jest ogromnym zagrożeniem dla naszego budynku. Dlatego tak ważne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, która ochroni go przed niekorzystnym działaniem wody zawartej w ziemi. W wielu sytuacjach wystarczające są izolacje lekkie, jednak gdy dom wzniesiony będzie na gruncie bez odpływu wody opadowej, potrzebne okaże się wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej użycie rekomenduje się także, jeśli obiekt położony jest na obszarze niżej poziomu wody. Ważne jest, by woda nie niszczyła obiektu wskutek napierania na jego mury. Jakie zatem rodzaje izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I wreszcie – komu powierzyć zrobienie izolacji przeciwwodnej?
Typy izolacji przeciwwodnych
Rozpoznajemy 3 typy izolacji przeciwwodnych. Jeden typ to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, jeśli nie notuje się znaczącego zagrożenia ze strony wody. Gdy jednak wilgoć okazuje się poważnym problemem, należy wykonać któryś z 2 innych rodzajów izolacji. Średnie wykonuje się najczęściej na terenach z gruntem spoistym, bo tam nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast stosowane na obszarach, gdzie panuje wysokie ryzyko wystąpienia podtopień – takie izolacje muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością i ochronić budynek także przed mocno napierającą wodą.
Izolacje przeciwwodne – wybór ekipy
Jak nietrudno stwierdzić, odporność izolacji przeciwwodnych rzutuje na ochronę mieszkańców obiektu. Z tego powodu musimy dobrze rozważyć wybór ekipy, która je przygotuje. O jakich czynnikach więc powinniśmy wiedzieć wybierając ekipę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze z pewnością okażą się umiejętności jej specjalistów – dobrze więc dowiedzieć się, jak długo funkcjonuje ona w branży hydroizolacji i jak komentują ukończone przez nią prace dotychczasowi klienci.