Usługi budowlane 

Klinkierowa cegła

Cegła klinkierowa jest wymieniana wśród najlepszych surowców do wykończenia elewacji. Jest bowiem nadzwyczaj wytrzymała, ale również doskonale się prezentuje, przez co często używa się jej w budownictwie indywidualnym oraz publicznym. Produkowana jest w wielu wzorach, co pozwala na dopasowanie jej do niemal każdego stylu. Co warto na jej temat wiedzieć?

Produkcja cegły klinkierowej

Surowcem służącym do wytworzenia cegły klinkierowej może być wyłącznie najlepsza glina. Proces jej produkcji polega na obróbce w bardzo dużej temperaturze, wynoszącej aż tysiąc stopni Celsjusza. Cegła klinkierowa, która ma zostać zastosowana na ścianach zewnętrznych powinna także przejść trudny test, polegający na 100-krotnym schłodzeniu oraz ogrzaniu.

Gdzie stosowana jest cegła klinkierowa?

Zazwyczaj stosowana jest na zewnętrznych ścianach budynków publicznych, sakralnych lub prywatnych domów. Dzięki ogromnej ilości jej wzorów, możliwe jest taż jej użycie do wznoszenia murów, okien lub kominków. Cegła klinkierowa to też świetny materiał do stworzenia posadzki na tarasie lub chodnika. Jej wytrzymałość na niskie temperatury powoduje, że nierzadko stosuje się ją przy budowie schodów poza domem.

Z jakich względów powinniśmy stosować cegłę klinkierową?

Najistotniejszą zaletą cegły klinkierowej jest bez wątpienia jej mrozoodporność – bez problemu może więc być stosowana na zewnątrz. Cegła klinkierowa jest również całkowicie wodoodporna, dzięki czemu bywa wykorzystywana w budowie śluz oraz miejscach w największym stopniu narażonych na opady. Poza tym, problemem nie są uszkodzenia mechaniczne.

Powiązane wpisy