Usługi budowlane 

Klinkierowa kostka brukowa

Jest dość tani, ale z powodzeniem jest w stanie zastąpić bardziej kosztowną nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest wszak twardyi doskonale się prezentuje – także po latach. Nic zatem zaskakującego, że coraz częściej spotkać go można na krajowych drogach, placach lub w ogrodach. Jakie ma mocne strony? Z jakich przyczyn powinniśmy się na niego zdecydować?

Porównanie bruku klinkierowego do betonu

Statystyki udowadniają, że bruk klinkierowy jest cztery razy twardszy niż używany najczęściej cement. Z powodzeniem wytrzymuje nawet duże obciążenia, może więc być układany w ogrodach, na rampach magazynowych lub ulicach dojazdowych.

Bruk klinkierowy – dostępny w różnych odcieniach

Bruk klinkierowy na pewno spodoba się wszystkim, którym nie są obojętne kwestie wyglądu. Zwykle spotykany jest w czerwonej tonacji, ale dzięki wykorzystaniu innych typów naturalnie zafarbowanej gliny, jest w stanie osiągać również zupełnie inne barwy.

Układanie bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może zostać ułożony na różne sposoby. Do wyboru mamy w jego przypadku nawet pięć kombinacji – czyli prawie każda ze ścian poszczególnych kostek. Sprawia to, że jego użycie nie kończy się na horyzontalnych powierzchniach – można używać go również do dekoracji elewacji.

Bruk klinkierowy wytrzyma lata

Opisywany surowiec jest bardzo wytrzymały na ścieranie – bez trudu wytrzyma aż kilkadziesiąt lat. Zawsze zachowuje naturalny kolor, a specyficzna faktura sprawia, że wykazuje wysoką antypoślizgowość.

Powiązane wpisy