Usługi budowlane 

Klinkierowe daszki ogrodzeniowe

Słupki są jednymi z najważniejszych elementów płotu. Właśnie od ich właściwości zależy wytrzymałość całej konstrukcji, gdyż w razie awarii jednego ze słupków, cały płot potrafi się przechylić, a czasem również upaść. Niestety jest wiele czynników, jakie są w stanie zmniejszyć ich stabilność – najbardziej woda, bo może wlecieć do ich wnętrza przez nieosłonięty wierzch. W jaki sposób temu zapobiec? Rozwiązanie nie będzie trudne – wystarczy tylko wykorzystać daszki ogrodzeniowe.

Materiały na daszki ogrodzeniowe

Daszki ogrodzeniowe wyrabia się zwykle z surowców, z jakich zrobiono sam słupek. Najpopularniejsze ich rodzaje to daszki klinkierowe oraz cementowe, ale dostępne są także produkty z komponentów. Ich ceny zależne są w szczególności od surowca – na daszki z tworzywa wydamy około dziesięciu zł, natomiast te wykonane z klinkieru mogą okazać aż trzykrotnie droższe. Bez względu na to, każde idealnie spełniają powierzone im zadanie – zabezpieczają konstrukcję przed wilgocią, a także stają się ich piękną dekoracją.

Montaż daszków ogrodzeniowych

Daszki ogrodzeniowe są zazwyczaj zakładane za pomocą wkrętów i nitów. Chcąc połączyć je ze słupkiem, producenci robią w nich odpowiednie dziury – nie trzeba więc wiercić ich samemu, co zapobiega ewentualnym uszkodzeniom. Niektóre daszki ogrodzeniowe powinniśmy również zabezpieczyć farbą – zwiększy to ich wytrzymałość oraz sprawi, że będą korzystniej wyglądały, co w ogrodzeniu bywa wszak najważniejszym aspektem.

Powiązane wpisy