Usługi budowlane 

Klinkierowe płytki elewacyjne

Płytki elewacyjne to idealny sposób na odmianę wizerunku konkretnego budynku. Są wszak bardzo mało kosztowne, a ich montaż nie pociąga konieczności zmian konstrukcyjnych – nic zatem zaskakującego, że ostatnimi czasy to akurat one są najpopularniejszym surowcem stosowanym przy remontach. Jakie więc płytki elewacyjne spotkamy w sklepach? Jakie modele w konkretnym przypadku okażą się najkorzystniejszym wyjściem?

Płytki elewacyjne są alternatywą dla cegły

To doskonała alternatywa dla cegły licówki – są bowiem od niej dużo mniej kosztowne, ale też łatwiejsze w montażu. Odpowiednio dobrane cegłopodobne płytki elewacyjne okazują się bardziej solidne – świetnie znoszą upływ czasu oraz nie zagrażają im grzyby czy woda.

Płytki elewacyjne wykonane ze skały

Są trochę kosztowniejsze od płytek cegłopodobnych, jednak wytrzymują dłużej i okazują się odporne na uszkodzenia mechaniczne. Płytki elewacyjne wykonane z kamienia najlepiej sprawdzają się w obiektach wybudowanych w nowoczesnym stylu.

Zalety płytek elewacyjnych

Założenie płytek elewacyjnych nie sprawi większych trudności – dlatego właściciele domów jednorodzinnych często wybierają je podczas prac wykończeniowych. Następną dobrą stroną takiego surowca są niewielkie ceny – dzięki temu zmiana wyglądu domu jest dużo mniej kosztowna, niż w razie stosowania pozostałych technik.

Ceny płytek elewacyjnych

Koszty kupna płytek elewacyjnych są różne, a zależą w szczególności od materiału, w oparciu o który są wyprodukowane. Za metr kwadratowy płytek glinianych zapłacimy w granicach 20 PLN, jednak te wyprodukowane z kamienia mogą osiągać cenę nawet 100 PLN.

Powiązane wpisy