Usługi budowlane 

Klinkierowy parapet

Są mrozoodporne, nie zagrażają im woda i uszkodzenia mechaniczne. Nic więc dziwnego, iż parapety klinkierowe coraz częściej montuje się w oknach najróżniejszych domów. Oprócz wspomnianych dobrych stron, parapety wyprodukowane z klinkieru charakteryzują się także pięknym wyglądem – z nimi nawet najmniej ciekawy budynek potrafi zyskać zupełnie inne oblicze.

Parapety klinkierowe – jak je montować?

Mimo, że montaż parapetów klinkierowych może na pozór jawić się łatwym zajęciem, to szczególnie mniej zorientowanym w temacie sprawia pewne trudności. Najcięższe jest uniknięcie zacieków, które w czasie ich zakładania nierzadko pojawiają się na elewacjach domów, a które w największym stopniu są rezultatem użycia źle dobranych klejów.

Klasyfikacja parapetów klinkierowych

Parapety klinkierowe sprzedawane są w najróżniejszych modelach. Największą popularnością wśród nich cieszy się z całą pewnością przysucha, którą rozpoznamy dzięki nieskomplikowanemu kształtowi i zgięciu, dzięki któremu opady nie ściekają bezpośrednio na ścianę, a my unikamy brzydkich zacieków. Innym rodzajem są S-ki, które także chronią nasze ściany przed wpływem wody.

Kiedy powinniśmy postawić na parapety klinkierowe?

Parapety klinkierowe to najlepsze wyjście dla tych, którzy szukają solidnego oraz dobrze wyglądające parapetu. Materiał, z którego zostały wyprodukowane cechuje się wszak dużą wytrzymałością na pęknięcia oraz działanie wody, a technologia jego wytwarzania gwarantuje mrozoodporność.

Powiązane wpisy