Usługi budowlane Wyposażenie wnętrz 

Kominki z montażem

Tworzą w mieszkaniu niepowtarzalny nastrój, a oprócz tego są doskonałymi źródłami energii – zwłaszcza, jeśli wspomagają CO. Nic więc zaskakującego, że właściciele domów coraz chętniej stawiają na na montaż kominka – zwłaszcza, że w ofercie dzisiejszych producentów znajdziemy modele, które bez problemu wkomponujemy w aranżację nawet najbardziej nietypowego wnętrza. Jak jednak kupować kominki?O czym nie powinniśmy zapominać?

Niezamknięte ognisko w kominkach

Tego rodzaju kominki okazują się niezastąpione, gdy zależy nam na chodzi o tworzenie nastroju – nic przecież nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z ogniem oraz odgłosów płonącego polana. Niestety, z najróżniejszych typów kominków, propozycje z otwartym paleniskiem nie wypadają dobrze pod względem efektywności – wykorzystują tylko 20% ciepła.

Kominki magazynujące ciepło

Są trochę bardziej kosztowne od opisanych w poprzednim akapicie kominków, nie dają również szansy, by w pełni obcować z ogniem, bo ognisko odgrodzone jest odpowiednią szybą. Są zaś korzystniejszym wyjściem dla klientów, którzy stawiają na wydajność, bo wykorzystanie ciepła równa się w ich przypadku aż 80% – dzięki płaszczowi z żeliwa jest ona magazynowana i powoli uwalniania.

Kominki z systemem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym to doskonałe dodatek do systemu centralnego ogrzewania – woda jest w nich podgrzana do wysokiej temperatury, a później przekazana do grzejników. Tego typu kominki można użyć poza tym do podgrzania wody do kranów, przez co okazują się jednym z najoszczędniejszych rozwiązań.

Powiązane wpisy