Usługi budowlane 

Materiały do budowy parkingów

Parkingi należą do miejsc, na których ruch pojazdów jest bardzo wzmożony. Z tego względu surowce, z których zrobiona jest ich powierzchnia, muszą być odporne na pęknięcia i oddziaływanie warunków pogodowych. Tradycyjny asfalt czy kostka często nie zdają egzaminu – na zatłoczonych parkingach nawet po jednym roku powierzchnię będzie trzeba wymienić. Które więc surowce są najczęściej stosowane przez specjalistów do spraw wykonywania jezdni? Jakie atuty musi posiadać surowiec na nawierzchnię placu parkingowego?

Parkingi z asfaltu

Aktualnie najczęściej wykorzystywany materiałami na nawierzchnie parkingów okazują się specjalne masy bitumiczne. Większość z nich to powierzchnie, które izolują także spodnie poziomy parkingu od niebezpiecznych warunków – na przykład wody lub soli. Masy bitumiczne, z jakich buduje się parkingi, są nierzadko bezproblemowe w założeniu – niewymagane będzie nawet ich podgrzanie. Są także znacznie bardziej niezawodne niż materiały stosowane kiedyś – bez trudu zniosą znaczne naciski i obecność wielu pojazdów.

Parkingi – nie zapominajmy o szczelinach dylatacyjnych

Wykonując parkingi powinniśmy pamiętać o dylatacjach oraz ich zabezpieczeniu. Koniecznie musi ono zagwarantować odpowiednią wytrzymałość i izolować dolne warstwy przed wodą, która może przedostać się przez podobne szczeliny. Pamiętajmy o tym, iż taki asfalt powinien znieść spore obciążenia pionowe i poziome, które powodowane są przejazdami samochodów na parkingach. Jak więc znaleźć najlepszy asfalt do uszczelnienia szczelin dylatacyjnych na parkingach? Sprawdzi się między innymi technika Rubi-Joint.

Powiązane wpisy