Nagła awaria dachu? Użyj uszczelniaczy dekarskich
Niezbędnym elementem każdego domu jest niezawodny dach. Do naprawiania jego konstrukcji służą profesjonalne uszczelniacze dekarskie. Zobaczmy kiedy się sprawdzają i czym się cechują.
W jakich sytuacjach stosujemy uszczelniacze dekarskie
Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się przeważnie w czasie uzupełniania sfatygowanego dachu, który posiada poważne szczeliny w powierzchni. Stosuje się je też do uszczelniania połączeń blachy, naprawy elementów okien dachowych, jak również do tzw. łączenia na zimno. Mogą być środkiem prowizorycznym, używanym w przypadku przeciekania dachu, jak również permanentnie wzmacniającym jego konstrukcję. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że można ich używać nawet przy nagłym załamaniu pogody (silna wichura, rzęsisty deszcz), ponieważ są wodoodporne. Ich niezawodność gwarantują znakomicie opracowane składniki i wiele badań.
Wyróżniki uszczelniaczy dekarskich
Uszczelniacze dekarskie wyróżniają się rewelacyjną adhezją do różnych rodzajów pokryć dachowych, np. takich jak papa, stal, szkło. Posiadają cechy wypełniające i klejące. Kupimy je w formie miękkiej mazi lub profesjonalnej szpachli na bazie asfaltu, co w rezultacie tworzy zaimpregnowaną powierzchnię. Uszczelniacze wytrzymają w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych, opierają się działaniu cieczy czy wysokiej temperatury. Na rynku znajdziemy dużo wersji kolorystycznych uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze zupełnie przezroczyste, które można pociągnąć farbą na inny kolor.