Usługi budowlane 

Najlepsze nawierzchnie drogowe

Wytrzymałość jezdni zależy tak od wykonawstwa, jak i zastosowanych w tym celu materiałów. Te, które używane są dziś w naszym kraju, zupełnie nie przypominają nawierzchni drogowych sprzed lat. Są one dużo bardziej wytrzymałe, a to w ogromnym stopniu wpływa na wygodę poruszania, natomiast ich wyłożenie przebiega się znacznie szybciej niż przed laty. Właśnie ze względu na nie dzisiejsze drogi rzadko się psują, a my możemy bez problemów poruszać się po całej Polsce. Jakie zatem materiały wykorzystują dziś drogowcy? Na czym się one opierają?

Nawierzchnie drogowe Safegrip

Nowoczesne nawierzchnie drogowe nierzadko pełnią dwie role jednocześnie – bywają powierzchnią górną i oddzielającą. Wśród nich powinniśmy wspomnieć zwłaszcza nawierzchnię drogową Safegrip, która będzie solidna oraz niezawodna we wszystkich warunkach. Inżynierzy chętnie też sięgają po nawierzchnię Microdeck – jest to technika cechująca się łatwością aplikacji oraz bardzo wytrzymała, a jednocześnie gwarantująca kierowcom właściwą ochronę przed wypadkiem.

Szczeliny w nawierzchniach drogowych

Na mostach i niektórych parkingach niezbędne jest wykorzystanie dylatacji, które zminimalizują wstrząsy będące wynikiem obecności aut. Z uwagi na ochronę kierowców przebywających na wiadukcie, dylatacyjne nawierzchnie drogowe muszą być najwyższej klasy – plastyczne i wytrzymałe. Wśród nich jest Rubi-Joint, bo świetnie przenosi ruchy poziome oraz poziome, a dzięki temu gwarantuje odpowiednie działanie elementów wiaduktów.

Powiązane wpisy