Usługi budowlane 

Najtańsze i najdroższe mieszkania w Katowicach

Sektor mieszkań w Katowicach oraz pozostałych miejscowościach Górnego Śląska jest nieco odmienny od innych regionów Polski. W odróżnieniu od nich, dość mało osób jest zainteresowana lokalami z pierwszej ręki. Naprawdę często kupowane są z kolei mieszkania z drugiej ręki. Nieczęsto też składane są wnioski o pomoc w kupnie mieszkania, co także odróżnia Śląsk wśród pozostałych. Jak więc wygląda rynek mieszkań na Śląsku? Które mieszkania w Katowicach szczycą się największym uznaniem?

Niekoniecznie nowe – mieszkania w Katowicach

Jak już napisaliśmy, największym zainteresowaniem cieszą się w Katowicach lokale z rynku wtórnego. Jak nietrudno się domyślić, przyczyną tej sytuacji są względy budżetowe – lokal z drugiej ręki wyniesie nawet dwukrotnie mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez dewelopera. Rzecz jasna mowa o mieszkaniach w tych samych dzielnicach, o takiej samej powierzchni.

Jak szukać mieszkania w Katowicach?

Na rynku wtórnym najwięcej ofert dotyczy zwłaszcza Bogucic czy osiedla Tysiąclecia. Najmniejsze sumy wydamy na lokal na Szopienicach, na których cena jednego metra waha się wokół dwóch i pół tysiąca złotych. Najdroższe są zaś Brynowo oraz Dąb, gdzie koszty przekraczają niekiedy 5000 PLN za jeden metr. Szczególnie dużo nowych lokali buduje się natomiast w pobliżu ulicy Mikołowskiej oraz Śródmieścia.

Ogłoszenia mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy znajdują na wiele sposobów. Najlepszą droga będzie z pewnością skorzystanie z sieci, ponieważ to w wyszukiwarkach dostępnych w sieci czeka na nas najwięcej ofert kupna-sprzedaży.

Powiązane wpisy