Usługi budowlane 

Nawierzchnioizolacje dachów

Przed nadejściem zimy nie należy zapominać o konserwacji poszycia. Źle utrzymany dach może być źródłem sporych trudności w sezonie zimowym – przepuszcza wodę i powoduje duże straty temperatur. Na szczęście uszczelnienie dachu przed zimą nie sprawi dziś nikomu dużych trudności – na rynku dostępne są bowiem nowoczesne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin także w ekstremalnych sytuacjach. Jakie to wyroby? Jak wybrać nawierzchnioizolacje odpowiednie do konkretnych oczekiwań? Oto kilka wskazówek.

Uzupełniające nawierzchnioizolacje

Niekiedy duża konserwacja poszycia nie jest konieczna – starczy jedynie uzupełnienie dziur, które pojawiły się wskutek działania zjawisk pogodowych. Warto wówczas sięgnąć po nawierzchnioizolacje plastikowe, które doskonale sprawdzą się do uzupełniania wszelkiego typu szczelin lub pęknięć. Takie preparaty sprawdzą się również przy uszczelnianiu mocowań przy świetlikach bądź wlotach wentylacyjnych. Ich zaletą będzie w szczególności prostota założenia oraz solidność – doskonale znoszą opady czy mrozy.

Jakie nawierzchnioizolacje zastosować do dużego remontu poszycia?

W przypadku, gdy jedynym wyjściem okaże się położenie nowego dachu, warto zdecydować się na specjalne preparaty asfaltowe. Większość z nich nie wymaga aplikacji na ciepło, co bardzo upraszcza dekarzowi zadanie. Znajdziemy wśród nich nawierzchnioizolację odporne na wilgoć oraz światło UV – dzięki temu chronią mieszkanie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz zapewniają jego lokatorom stuprocentową wygodę.

Powiązane wpisy