Usługi budowlane 

Nie tylko do zabytków – okna skrzynkowe

Poszukujesz okien skrzynkowych? Sprawdź http://bit.ly/2i5gqsU

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Należy przy tym zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, że obecne modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na cztery części – te u góry, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i niegdyś były wykorzystywane do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – między innymi domach drewnianych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę oraz modrzew, lecz ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się wszak o wiele bardziej odporne na wpływ wilgoci, powietrza i ekstremalnych temperatur.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy