Usługi budowlane 

Niezbędna na budowie – sklejka szalunkowa

Zobacz, gdzie nabyć sklejkę szalunkową

Sklejka szalunkowa to materiał często stosowany w budownictwie. Z powodzeniem zastępuje klasyczne drewno, które nie nadaje się do wszystkich zastosowań, jak również niepotrzebne generuje wydatki. Zobaczmy z czego jest ona zrobiona i dlaczego tak często się ją stosuje.

Sklejka szalunkowa – bardzo giętka

Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, posiada kilkanaście powłok, charakteryzuje się znakomitą odpornością na oddziaływanie wody. Do jej wytwarzania najczęściej wykorzystuje się olchę, brzozę oraz drewno zagraniczne, na przykład eliotis. Jest wyjątkowo giętka, a jej atrybuty zostały ulepszone dzięki zastosowaniu profesjonalnych filmów fenylowych. Sklejka szalunkowa wytrzymuje też uderzenia mechaniczne oraz różnice temperatur – dzięki użyciu kilkunastu warstw. Poszczególne forniry przecinają pod kątem 90 stopni, konstruując szczelną strukturę. Na rynku znajdziemy dużo rodzajów sklejki szalunkowej, uzależnionych od sposobu klejenia (np. półwodoodporna, nieszlifowana), struktury powłok lub gatunku materiału. Warto także pamiętać, że nie każda sklejka posłuży w ciężkich warunkach, dlatego należy odpowiednio dopasować jej rodzaj.

Sklejka szalunkowa – dzięki niej zaoszczędzisz

Sklejka szalunkowa jest materiałem wspierającym system tzw. lanego betonu. To nieoceniona pomoc przy budowie fundamentów, ścian działowych oraz dachów. Używana do tworzenia systemów szkieletowych, jest elementem występującym powszechnie. Istnieje możliwość jej kilkukrotnego wykorzystania, co wiąże się z sporymi oszczędnościami. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia każdego przedsiębiorstwa zajmującego się budownictwem. Na rynku działają podmioty zajmujące się wypożyczaniem sklejki szalunkowej, nie musimy więc posiadać własnych komponentów. W każdej chwili możemy więc bez trudu uzyskać profesjonalne komponenty budowlane.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy