Usługi budowlane 

Nowoczesna stolarka okienna

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdego budynku. Współcześnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która często okazuje się o wiele lepsza niż okna plastikowe. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – zredukuj hałasy z podwórka

Nowoczesne okna drewniane wyglądają bardzo elegancko, a dodatkowo mają także świetne parametry techniczne. Jak wskazują eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem nieruchomości. Takie okna znakomicie wygłuszają pomieszczenia, a także nadają się do zastosowania na dużych przeszkleniach. Cieszą się również dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o postawieniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być malowana, a w razie jakichkolwiek zarysowań można ją samodzielnie naprawić. Specjaliści wyliczają, że solidnie wykonane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – idealne do zabytkowych kamienic

Podmioty produkujące stolarkę drewnianą proponują współcześnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierane, uchylno-przesuwne, a także wiele innych modeli, które służą wygodzie użytkowników. Co więcej, można również zdecydować się na wstawienie konkretnych typów szyb – antywłamaniowych lub przeciwpożarowych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. świerk, sosnę lub gatunki egzotyczne – takie jak meranti. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać warianty ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie pasuje też do wiekowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.

Powiązane wpisy