Usługi budowlane 

Nowoczesne projektowanie domów

link

Budowlane trendy sprzed lat stopniowo tracą zwolenników, a zamiast nich pojawiają się o wiele nowocześniejsze projekty. Mimo, że wiele domów wznosi się nadal w oparciu o konspekty pochodzące z poprzedniego dziesięciolecia, to wiele osób stawia na nowoczesne projekty domów – jakimi cechami więc się wyróżniają? Skąd bierze się zainteresowanie nimi? Dlaczego opłaca się na wybrać jeden z nich?

Korzenie nowoczesnych projektów domów

Nowoczesne projekty domów powstają z różnych inspiracji. Część projektantów przyznaje się do oddziaływania XX-wiecznych architektów pracujących w Republice Weimarskiej lub Niderlandach. Kiedy przeanalizujemy kilka realizacji z ostatniego okresu, dostrzeżemy inspiracje dziełami twórców związanych z Bauhausem czy podobnymi prądami.

Jak poznać nowoczesne projekty domów?

Najistotniejszą cechą współczesnej architektury jest minimalizm i unikanie nadmiaru detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na kształcie i wyłącznie on nadaje budynkowi określony charakter. Dużą wagę przykłada się również do materiałów – największą popularnością cieszą się tradycyjny cement, spore szyby lub deski.

Nowoczesne projekty domów – wyłącznie na osiedlach?

Wbrew stereotypom, nowoczesne projekty domów sprawdzą się także poza granicami zorganizowanych osiedli domów jednorodzinnych. Wyłącznie umiejętności projektanta decydują o tym, czy dany dom będzie nawiązywał do wyglądu okolicy. Warto wziąć pod uwagę typ przeważającej w tym miejscu zabudowy, a następnie podjąć kroki, by włączyć do projektu kilka z obserwowanych często elementów.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy