projekty domów z bali, budowa domów z baliUsługi budowlane 

Nowoczesne projekty domów z bali

Domy z bali są zaliczane do najstarszych rodzajów obiektów mieszkalnych. Zwykle buduje się je z sosny lub jodły. Mimo że ich konstrukcja znana jest od wieków, nadal znajdują rzesze entuzjastów. Nie może to oczywiście dziwić – mają bowiem mnóstwo zalet, a te sprawiają, iż grono ich właścicieli stale rośnie. Mogą mieć najróżniejsze kształty, budowane są z bezpiecznych dla przyrody materiałów, świetnie wyglądają i – co najważniejsze – są bardzo wygodne. Należy nadmienić też o tym, iż budowa domu tego rodzaju jest znacznie szybsza niż murowanego. Ich lokatorzy mogą cieszyć się też sprzyjającym klimatem, który korzystnie wpływa na przykład na układ oddechowy.

Projekty domów z bali – jakie najpopularniejsze?

Część czytelników sądzi, że projekty domów z bali za każdym razem upodabniają się do historycznej zabudowy. W istocie nierzadko tak jest, ale warto podkreślić, że domy z bali mogą również mieć odmienne kształty. Obecnie realizuje się także innowacyjne projekty domów z bali, które nie przypominają budynków wiejskich. Domy z bali mogą również mieć elewację, co sprawia, iż łatwiejsze okazuje się urządzenie przestrzeni – najczęściej wykorzystuje się w tym celu płyty kartonowo-gipsowe.

Zamawianie projektów domów z bali

Jak łatwo się domyślić, zaprojektowanie domu z bali jest o wiele bardziej skomplikowane niż betonowego. Z tego powodu wybierając ten rodzaj budynku, warto dowiedzieć się, jakie projekty zrealizował już wcześniej wybrany architekt. Bezwzględnie sprawdźmy też, czy jego twórczość nam się spodoba. Istotne okazuje się poza tym to, jakiej ekipie powierzymy budowę domu. Rzecz jasna powinniśmy stawiać na te doświadczone w tego typu inwestycjach. Trafionym pomysłem będzie także z pewnością znalezienie firmy, w ramach której współpracują razem dobry projektant i doświadczeni rzemieślnicy – wtedy dom na pewno zostanie wybudowany prędko i bez niepotrzebnych problemów.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy