Usługi budowlane 

Ogrodzenia klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe są w naszym kraju często montowane. Posiadają dużo zalet – świetnie się prezentują, są wytrzymałe na nierzadkie w naszym kraju chłody, pęknięcia oraz działanie wody. Są również stosunkowo tanie – szczególnie, kiedy weźmiemy pod uwagę ich długowieczność i niskie koszty eksploatacji. Z jakimi surowcami jednak będą się świetnie komponować? Jakie dodatki wybrać, żeby ogrodzenia klinkierowe prezentowały się naprawdę dobrze?

Ogrodzenia klinkierowe, a drewno

Surowe barwy charakteryzujące ogrodzenia klinkierowe najlepiej komponują się z deskami. Idealnym wyborem okaże się połączenie podstawy klinkierowej z wyprodukowanymi z drewna sztachetami. Ogrodzenie tego rodzaju dopasujemy do posesji o klasycznym projekcie, jak i tych nowocześniejszych.

Metalowe akcesoria do ogrodzeń klinkierowych

Kolejnym często stosowanym wyjściem jest połączenie ceramiki i żelaza. Bez względu na to, czy będą to kute metodą tradycyjną ogrodzenia, czy to gotowe prefabrykaty, możemy tak dodać naszemu domowi uroku, a to docenią zwłaszcza lokatorzy domów w dzielnicach willowych.

Jak pielęgnować ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają co prawda regularnej konserwacji, ale minimum raz w roku warto wygospodarować na nią nieco czasu. Zbierający się na ścianach klinkierowych cegieł brud łatwo usuniemy za pomocą myjki ciśnieniowej, natomiast ich odporność zwiększymy korzystając ze środków zmniejszających nasiąkliwość.

Powiązane wpisy