Usługi budowlane 

Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Jeśli chcesz zamówić okna drewniane, powinieneś odwiedzić ten adres

Okna drewniane przez lata były najczęściej wykorzystywanym typem okien. Później zostały zastąpione przez modele wykonane z PCV, jednak obecnie znów doceniamy ich zalety. Dobrze zamontowane i zadbane okna drewniane mogą wszak wytrzymać więcej lat niż okna z PCV, zaś ich kupno kosztować będzie porównywalną kwotę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie jest niezbędne – niekiedy po prostu nie możemy zdecydować się na jeden z nowszych typów. Kiedy więc powinniśmy je wybrać? Z czego są wykonywane?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane produkowane są jedynie z wybranych gatunków drewna. Obecnie najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na deszcz oraz promienie słoneczne, wytwórcy stolarki okiennej coraz chętniej sięgają po gatunki egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, ale warto pamiętać, że wymagają rzadszych napraw i lepiej znoszą użytkowanie w ekstremalnych warunkach. Dla dużej liczby osób ich atutem jest też to, że często prezentują się bardziej interesująco niż modele wykonane z europejskich gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla okien plastikowych – są od nich tańsze, a sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też wykorzystywane w czasie rewitalizacji zabytkowych budynków. Wykorzystanie innych materiałów będzie wszak prowadzić do trudności w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się również dotkliwymi mandatami.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy