Usługi budowlane 

Panele podłogowe – montaż zostaw profesjonalistom

Panele podłogowe są chętnie wybierane przez klientów. Nie może to oczywiście dziwić – zwłaszcza, jeśli pod uwagę weźmiemy ich wszystkie dobre strony. Panele podłogowe są bowiem niedrogie, natomiast różnorodność sprzedawanych modeli powoduje, iż każdy wyszuka panele dopasowane do danego wnętrza. Jak dowodzą statystyki sprzedaży, Polacy kupują panele częściej niż wykładziny, a ze względu na niskie koszty, również od podłóg sosnowych. Przed wyborem konkretnego modelu warto jednak dowiedzieć się, czy trafi w nasze potrzeby.

Panele podłogowe – oznaczenia

Najważniejszym parametrem paneli podłogowych jest twardość – właśnie od tego zależy, jak długo posłużą. Określa się ją za pomocą klas ścieralności, a te symbolizują liczbę ruchów szlifierki, po jakiej panel ulegnie uszkodzeniu. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 oraz AC2 powinny być zakładane tylko w rzadko używanych pomieszczeniach. Do pokoju dziennego i przedpokoju powinniśmy wybrać zaś produkty z klasą nie mniejszą niż AC3 – nie zapominając rzecz jasna, że najtwardsze będą te określone jako AC5.

Jak położyć panele podłogowe?

Panele podłogowe bywają bardzo chętnie wybierane też z uwagi na prostotę ich montażu. Chociaż ich położenie będzie prostsze niż podłogi, powinniśmy wiedzieć, że niezbędne są w tym celi odpowiednie kwalifikacje. Aby otrzymać pewność, iż panele zostaną odpowiednio zamontowane, należy powierzyć to sprawdzonej firmie – szczególnie, jeżeli dotąd nie zakładaliśmy paneli czy nie dysponujemy odpowiednimi sprzętami.

Powiązane wpisy