Usługi budowlane 

Płytki z klinkieru

Coraz częściej na elewacjach polskich domów pojawiają się płytki klinkierowe. Nie może to jednak dziwić – szczególnie, jeśli przypomnimy sobie najważniejsze dobre strony opisywanego rozwiązania. Jak pokazuje doświadczenie lokatorów domów, którzy wybrali na ten surowiec, płytki z opisywanego materiału są tak mało kosztowne i solidne, ale również bardzo łatwe w czyszczeniu.

Dlaczego powinniśmy wybrać płytki klinkierowe?

Płytki klinkierowe niemal zawsze bywają bardziej odporne niż pozostałe materiały używane na ścianach zewnętrznych budynków – szczególnie, kiedy chodzi o drewno. Często są też znacznie mniej kosztowne, co na pewno zauważą czytelnicy z ograniczonym budżetem.

Utrzymanie płytek klinkierowych

Ważną dobrą stroną płytek klinkierowych okazuje się łatwość ich utrzymania – rzadko się zanieczyszczają, a częste czyszczenie wymaga tylko użycia normalnej myjki wodnej. Nie wymagają też szczególnych zabiegów konserwacyjnych, a to w polskim klimacie jest bardzo ważne.

ABC wyboru płytek klinkierowych

Pamiętajmy, że płytki klinkierowe dostępne są w rozmaitych wersjach, jednak nie każda nadaje się do stosowania na dworze – kiedy zatem zamierzamy położyć je na ścianach domu, bezwzględnie dowiedzmy się, jakie jest ich zastosowanie. Produkty tego typu produkuje się też w wersjach posadzkowych oraz ściennych, a te drugie mają nieco mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Płytki klinkierowe – jak zakładać?

Powierzchnia, na której ułożone zostaną płytki klinkierowe musi być prosta oraz nie może posiadać pęknięć. Bardzo istotne okaże się także jej oczyszczenie i użycie odpowiedniego, zapewniającego stabilność spoiny, kleju.

Powiązane wpisy