Usługi budowlane 

Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

Więcej szczegółów o profilu aluminiowym

Glin to jeden z najczęściej stosowanych w budownictwie surowców. Do jego zalet zalicza się zwłaszcza niewielka gęstość, która sprawia, iż wyprodukowane z niego części nie są dużym obciążeniem – a to pozwala na wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Wykazuje jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt wytrzymałe, z tego powodu w budownictwie raz pozostałych dziedzinach gospodarki stosuje się zwłaszcza jego stopy, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niedużej masie. W budownictwie najczęściej stosowanymi częściami są rury oraz profile aluminiowe. Do czego więc konkretnie się je wykorzystuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to doskonały materiał do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się na przykład przenośne estrady, wiaty handlowe i na imprezy masowe, a także stanowiska targowe. Na ich popularność w największym stopniu wpływa ich lekkość i solidność, ale też łatwość projektowania konstrukcji oraz fakt, iż bez trudu możemy nadać im potrzebny wygląd. Pozwalają na to innowacyjne metody czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane lakierem o wybranym kolorze na długi czas, bo nałożona w ten sposób farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Inne zastosowania profili aluminiowych

Oprócz scen przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w pozostałych branżach. Doskonale zdają egzamin jako elementy wszelkiego rodzaju samochodów, sprzętu sportowego lub urządzeń. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez konstruktorów w armii, przy budowie przeszklonych budynków, w produkcji poręczy oraz płotów, a poza tym w przewozach samochodowych. Warto także nadmienić, iż profile aluminiowe są chętnie stosowane przez firmy produkujące sprzęt elektroniczny i AGD.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy