Usługi budowlane 

Projekty architektoniczne domów. Czym są i dlaczego są tak ważne

Skieruj się tu aby dowiedzieć się, kto wykonuje projekty architektoniczne domów Kraków

Budowa domu to bez wątpienia bardzo duże przedsięwzięcie, które nakłada konieczność wzięcia pod uwagę wielu elementów. Konieczne jest m.in przygotowanie projektu budowlanego, który obejmować musi też projekt architektoniczny, gdyż jest to coś, czego w żadnym wypadku nie można pominąć. Przez kogo może on zostać opracowany? Jaką dokładnie pełni rolę? Dlatego jest aż tak ważny?

Projekty architektoniczne domów – co można w nich znaleźć?

Projekty architektoniczne domów są wymagane do tego, aby uzyskać pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. Bez tego dokumentu niemożliwe jest przystąpienie do budowy. Jeśli mimo nieuzyskania zgody prace zostaną rozpoczęte, należy liczyć się z ogromnymi konsekwencjami. W projekcie architektonicznym ujętych jest wiele niezwykle ważnych informacji. Ujmuje on między innymi rozmieszczenie mających znajdować się w nieruchomości pomieszczeń tak na parterze, jak i na kolejnych kondygnacjach. Dokładnie opisuje rozmiary, pokazuje jak rozmieszczone są mury, w jakich miejscach umieszczone są okna, drzwi, a także urządzenia sanitarne. W projekcie tego rodzaju nie może brakować także schematu więźby dachowej. W tym wypadku projekt dokładnie pokazuje układ wszystkich elementów konstrukcyjnych. Projekt architektoniczny określa też zestawienie elementów, które będą wykorzystane do zrobienia dachu. Do tego uwzględniana jest dokładna prezentacja elewacji domu, czyli tego, jak prezentuje się on z zewnątrz.

Projekty architektoniczne domów – zdecyduj się profesjonalne biuro architektoniczne

By być pewnym, że projekt architektoniczny zostanie przygotowany należycie, powinno się zdecydować na usługi solidnego biura architektonicznego. Biuro takie powinno specjalizować się w realizacji projektów tego rodzaju obiektów budowlanych, które aktualnie interesują nas najmocniej. Na szczęście obecnie znalezienie firmy oferującej usługi w tym względzie naprawdę nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy