Usługi budowlane 

Projekty domów energooszczędnych – by rachunki za ogrzewanie były mniejsze

Potrzebujesz sporządzić projekty domów energooszczędnych? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na http://bit.ly/2d7o5AK

Od kilkunastu lat bardzo dużo uwagi poświęcamy zagadnieniu oszczędzania energii. Doskonale wiemy już, że mnóstwo źródeł energii jest nieodnawialnych, co nakłada na nas obowiązek ograniczenia ich zużycia. Z kolei mniejsze zużycie energii w każdym przypadku oznacza niższe rachunki. To z tego powodu pojawiła się idea domów energooszczędnych, które współcześnie cieszą się wielką popularnością.

Projekty domów energooszczędnych – kiedy dom może zostać uznany za energooszczędny?

Znaczącą cechą w przypadku domów energooszczędnych jest wielkość – im dom mniejszy, tym mniejsze będzie generował straty ciepła. Z jakiego powodu tak się dzieje? Jest to konsekwencja powierzchni przegród, które pokonuje ciepło. Jeśli zależy nam na tym, aby koszty ogrzewania nie były bardzo wysokie, koniecznie trzeba postawić na dom o dość niewielkiej powierzchni. Nie można jednak zapominać, że powierzchnia przegród uzależniona jest również od tego, jaki kształt ma bryła domu. I tutaj zasada jest bardzo prosta – im bardziej zwarty kształt ma bryła domu, tym bardziej jest on energooszczędny. Wpływ na energooszczędność domu mają również okna. W domach określanych jako energooszczędne nie należy stosować ogromnych tafli, które ciągną się od podłogi aż pod sam sufitu. Okna są bowiem zawsze potencjalnymi punktami, przez które ciepło może opuszczać dom. Takie olbrzymie okna można umieszczać jedynie od południowej strony, która jest porządnie nasłoneczniona. Niedopuszczalne jest w domach energooszczędnych wykorzystywanie bardzo dużych okien od północnej strony. Osoby, które nie chciałyby jednak rezygnować z wielkich okien, muszą zdecydować się na te, których średni parametr przenikania ciepła ma niską wartość.

Projekty domów energooszczędnych – czy domy wykonane z drewna zapewniają mniejsze zużycie energii?

Domy wykonane z drewna również mogą być domami energooszczędnymi. Wszystko zależy bowiem od przedstawionych powyżej elementów. Stawiając na właściwy rozmiar, zwartą bryłę nieruchomości i solidnie dobrane okna, można mieć pewność, że straty ciepła będą na poziomie zadowalającym.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy