Usługi budowlane 

Projekty domów góralskich i drewnianych

Co powinieneś wiedzieć o domy góralskie projekty?

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki murowane. Dziś jednak zaobserwować można fakt, iż ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują wszak wiele plusów. Najważniejszym jest z pewnością styl – dopasowują się zarówno do willowej, jak i rustykalnej architektury. Ważne okazuje się także to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są wznoszone tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi też pochłaniać fale pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, co powoduje, iż ich lokatorzy lepiej sypiają oraz chronią układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów drewnianych są rzecz jasna te przywodzące na myśl podhalańską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, zaś styl ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – na przykład części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza Tatrami.

Jakiemu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, według którego został wybudowany. Dlatego stawiając na podobne rozwiązanie, warto sprawdzić dotychczasowe projekty architekta i dowiedzieć się, co myślą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, aby w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, iż nasze zamówienie zostanie dobrze wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób inwestycja przebiegnie prędzej.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy