Usługi budowlane 

Projekty domów góralskich – wsparcie doświadczonego specjalisty

Zajrzyj tu żeby dowiedzieć się, kto wykonuje projekty domów góralskich

Architektura góralska typowa jest dla okolic Tatr. Pojawiła się w połowie XIX wieku. Od samego początku budziła zachwyt i ogromne zainteresowanie. Identycznie jest dzisiaj, gdyż nie brakuje osób, które stawiają na budowę domów z drewna. Największą popularnością cieszą się te z bali, które rewelacyjnie sprawdzają się w roli zarówno domów całorocznych, jak i wakacyjnych.

Projekty domów góralskich – z jakiego powodu domy drewniane są tak popularne?

Domy wykonywane z drewna cieszą się obecnie wielką popularnością. W dużej mierze jest to efekt wyjątkowej urody tego rodzaju nieruchomości. Zachwycają one dokładnością wykonania. Drewno to materiał nadzwyczajnej urody. Pod tym względem nie dorównuje mu żaden inny materiał, z którego można wybudować dom. Do tego nieruchomości te cechują się specyficznym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny wpływa na nasze zdrowie. To właśnie z tego powodu domy drewniane polecane są przede wszystkim osobom cierpiącym na alergię, astmę i innego rodzaju problemy z układem oddechowym. A jak prezentują się domy góralskie wzniesione w stylu tradycyjnym? Cechą wyróżniającą jest rzecz jasna dwuokapowy dach. Idealnie jest, jeśli pokryty jest on gontem. Ze względu jednak na wysokie ceny takiego materiału, osoby wybierające dom w tradycyjnym stylu góralskim bardzo często decydują się na odmienny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna mające mały rozmiar oraz wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Weranda, ganek czy taras to też elementy charakterystyczne dla domów w tradycyjnym stylu podhalańskim. Na początku styl góralski charakteryzował się jeszcze licznymi zdobieniami. Na początku minionego wieku zaczęto jednak stosować je coraz rzadziej.

Projekty domów góralskich – zdecyduj się na pomoc specjalisty

Stawiając na dom w tradycyjnym stylu góralskim, powinno się zdecydować na usługi architekta, który specjalizuje się w przygotowywaniu projektów budynków właśnie w tym stylu. Tylko wówczas można być pewnym, że projekt zostanie zrealizowany odpowiednio, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu zostaną ujęte.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy