Usługi budowlane 

Przykłady użycia rusztowań

Rusztowania to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia firm budowlanych. Umożliwiają bezproblemowe dotarcie do wysoko położonych części budynków, nie powodując zarazem niebezpieczeństwa dla pracujących u góry ludzi. Dzięki rusztowaniom renowacje zabytkowych świątyń, bloków oraz biurowców są znacznie łatwiejsze niż dawniej. Rusztowania są również stosowane przez firmy zajmujące się czyszczeniem szyb czy naprawami sieci energetycznych. Używane są poza tym w przetwórstwie chemicznym. Oprócz rusztowań stacjonarnych dostępne są również modele jezdne – niezbędne zwłaszcza przy robotach obejmujących spore budynki.

Surowce na rusztowania

Niegdyś rusztowania wykonywane były zazwyczaj z drewna. Tego rodzaju modele były wprawdzie nieciężkie, lecz niezbyt wytrzymałe, co powodowało, iż przy każdym projekcie niezbędne były przynajmniej małe naprawy. Do dziś na Dalekim Wschodzie rusztowania robi się z bambusa. Dziś najchętniej wykorzystywanym typem rusztowań są konstrukcje wyprodukowane ze stali, która jest surowcem wytrzymałym, a przy tym stosunkowo łatwym w przenoszeniu. Znacznie lżejsze jest aluminium, a te wykorzystuje się w szczególności do robienia rusztowań jezdnych, gdyż powinny być jak najmniej ciężkie.

Jaka firma wynajmie rusztowania?

Z uwagi na ochronę ludzi pracujących na rusztowaniach, bardzo istotne okazuje się to, od kogo je wypożyczymy. Należy wybierać przede wszystkim ekipy z dobrą opinią oraz polecane przez wcześniejszych klientów. Sprawdźmy również, czy dana ekipa oferuje poza tym złożenie oraz demontaż rusztowań – będzie to bowiem zadanie, do którego potrzebne są odpowiednie umiejętności, a nie możemy zapominać, iż w ogromnej mierze wpływa to na ochronę znajdujących się na górze osób. Ceny wypożyczenia rusztowań są bardzo różne i wynikają z czasu wynajmu, wielkości konstrukcji i innych rzeczy.

Powiązane wpisy