Usługi budowlane Wyposażenie wnętrz 

Regulowanie okien

Regulacja okien Warszawa

Okna nie są wieczne – aby służyły nam wiele lat, potrzebna będzie ich odpowiednia regulacja. Powinniśmy pamiętać, że nieregulowane okna szybciej się psują, a ich naprawa pochłonie wydatki o wiele większe, niż regulacja. Czy okna PCV możemy zatem konserwować samemu, czy bezpieczniej powierzyć to fachowcom? Ile wydamy na taką usługę? Z jaką częstotliwością powinna odbywać się regulacja okien?

Pamiętajmy o regulacji okien

Zaniedbane okna prędko tracą właściwości, czego efektem jest zwiększenie się poziomu wody w mieszkaniu oraz zmniejszenie temperatury. Regulacja okien potrzebna jest także, kiedy zależy nam na ich bezproblemowych zamykaniu oraz dobrym wyglądzie.

Regulacja okien – smarowanie

Raz na sześć miesięcy okna musimy dokładnie nasmarować. Nie musimy prosić o pomoc fachowców – wystarczy nasmarować zawiasy wykorzystując do tego tawot albo inny preparat o zbliżonym działaniu. Robiąc tak, unikniemy rdzewienia i skrzypienia.

Regulacja okien – czy robić to samemu?

Regulacja okien wymaga fachowych umiejętności i dużego doświadczenia – z uwagi na to nie każdy z nas się z nią upora. Samodzielna regulacja może skończyć się zepsuciem okna – dobrze więc zlecić ją specjalistom.

Koszty regulacji okien

Regulacja pojedynczego skrzydła to koszt rzędu 40 złotych, ale często za każde następne skrzydło zapłacimy już połowę mniej. To jednak wydatek, który musimy ponieść jedynie raz w roku, zatem nie będzie większym kłopotem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy