kątowniki nierdzewneUsługi budowlane 

Rodzaje kątowników nierdzewnych

Kątowniki są wymieniane wśród najistotniejszych wyrobów hutniczych. Mają wiele zastosowań – są używane na budowach, w czasie remontów lub w warsztatach entuzjastów majsterkowania. Aby jednak zaspokoiły konkretne potrzeby, powinny być solidne oraz jak najlżejsze. Te cechy powodują, iż konstrukcja zrobiona z kątowników będzie stabilna i bez problemu wytrzyma wszystkie wibracje. Jak zatem rozpoznać, czy dany produkt będzie wystarczający? W jakich miejscach możemy ich użyć?

Kątowniki nierdzewne gwarantują bezpieczeństwo

Najbardziej cenionym surowcem do wyrobu kątowników okazuje się stal nierdzewna. Czemu warto wybrać właśnie kątowniki nierdzewne? W szczególności z uwagi na wytrzymałość cechującą ten stop – posłużą więcej od elementów wykonanych z pozostałych stopów. Dzieje się z tego względu, iż nie rdzewieją, zatem także po dziesięcioleciach mają te same właściwości. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się także niską rozszerzalnością pod wpływem temperatury, co podnosi bezpieczeństwo ich eksploatacji w czasie skwarów lub chłodów.

Przykłady użycia kątowników nierdzewnych

Kątowniki nierdzewne są naprawdę funkcjonalne. Stosuje się je na budowach, gdzie są najważniejszą częścią drzwi i balustrad. Kształtowniki oraz kątowniki nierdzewne są także używane do produkcji konstrukcji elewacyjnych. Poza tym ze względu na fakt, że są solidne, wykorzystuje się je przy budowaniu estrad lub masztów, a także konstrukcji hal namiotowych. Specjalne kątowniki można też stosować do podwieszania półek – przeznaczone do tego modele nierzadko posiadają atrakcyjne ozdobniki.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy