Usługi budowlane 

Sklejka – czemu warto stosować?

Poszukujesz sklejki? Sprawdź https://abcszalunki.pl/service/sklejkanowa21mm

Sklejka jest stawiana wśród surowców najczęściej stosowanych w rozmaitych branżach. Nie może to oczywiście zaskakiwać – wykazuje bowiem wiele atutów. Jest przede wszystkim tania, co wynika z technologii jej produkcji – wytwarzana jest z drzewa. Zewnętrzne poziomy sklejki wytwarzane są zwykle z rodzajów drewna wyróżniających się względami dekoracyjnymi – na przykład dębu – natomiast wewnętrzne – z tańszych gatunków. Czasem sklejkę powleka się również okleiną fenolową. Zastosowanie specjalnych klejów sprawia natomiast, że sklejka cechuje się wysoką wytrzymałością – z tego względu stosuje się ją również w produkcji samolotów. W jakich branżach oprócz tego wykorzystuje się ten surowiec? O czym powinniśmy pamiętać nabywając sklejkę?

Kiedy stosuje się sklejkę?

Aktualnie sklejkę zazwyczaj stosuje się w branży meblarskiej. Oprócz tego stosuje się ją również w produkcji rozmaitych akcesoriów do mieszkań – podłóg, boazerii czy dekoracji. Oprócz tego sklejka jest chętnie wykorzystywana przez inżynierów, którzy wykonują z niej na przykład szalunki, czyli typ form do kładzenia fundamentów. Sklejka jest także materiałem chętnie wykorzystywanym do produkcji łodzi, zaś kiedyś była stosowana przez wytwórców aut oraz samolotów – nawet obecnie jest stosuje się ją w czasie renowacji starszych pojazdów. Z uwagi na niewielką wagę, sklejkę chętnie stosują również modelarze.

Sklejka – poradnik kupującego

W niemal wszystkich sytuacjach najważniejszą zaletą jest odporność sklejki. Dlatego nie możemy wybierać modeli niskiej jakości – a te często oferują niesprawdzeni dostawcy. Jak zatem uniknąć pomyłek przy wyborze sklejki? Oczywiście wybierać jedynie sprzedawców, którzy zapewnią nam wysoką jakość – a zwłaszcza sprowadzających sklejkę od razu od wytwórcy. W przypadku, kiedy planujemy kupić znaczną ilość sklejki nie powinniśmy także szukać jej w marketach – znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup u sprawdzonego hurtownika, gdyż ten zaoferuje nam każdą jej ilość.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy