Usługi budowlane 

Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Chcesz zamówić sklejkę Peri? Skieruj się tutaj

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy