Usługi budowlane 

Systemy sterowania CNC – niezbędne przy obróbce skrawaniem

Programowanie CNC znacznie ułatwiło obróbkę skrawaniem. Dzięki tej technologii możliwe okazało się prędkie oraz precyzyjne produkowanie różnych detali przy wykorzystaniu maszyn takich jak wyrzynarki oraz frezarki. Dla klientów najważniejsze okazuje się jednak to, iż wraz z nastaniem ery CNC wiele produktów wykonanych ze stali stało się tańsze – spadły bowiem koszty produkcji. Współczesne CNC korzysta z różnych rodzajów urządzeń, przez co możliwe jest wykonanie wszystkich form. Co istotne, urządzenia CNC bywają stosowane do cięcia wszystkich surowców – również tych najbardziej twardych. Jakie więc maszyny najczęściej wykorzystują operatorzy CNC? Co szczególnie rzutuje na pracę urządzeń CNC?

Układ sterowania CNC – zastosowania

Najpopularniejszym rodzajem maszyn CNC są maszyny skrawające, a wiec frezarki, które umożliwiają przycinanie stalowych elementów we wszystkie kształty. Poza tym chętnie wykorzystywane są także tokarki (maszyny ścierające), które pozwalają na wyprodukowanie różnego typu prętów oraz walców. Przy zaawansowanych elementach używane są również elektrodrążarki, które dzięki wyzyskaniu erozji elektrycznej pozwalają na między innymi produkcję form oraz szablonów.

Układ sterowania CNC – który zainstalować?

Na jakość pracy maszyn rzutuje przede wszystkim to, jaki układ sterowania CNC będzie w nich zainstalowany. Wybierając firmę, jaka zaprogramuje dla nas urządzenie, należy zatem sprawdzić, co sądzą o jej pomocy wcześniejsi kontrahenci. Nie bez znaczenia okazuje się również to, jak przebiega współpraca z wykonawcą programu – nie zapominajmy przecież, że powinien on być całkowicie dopasowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Trafionym pomysłem będzie też współpraca z firmą proponującą zakup licencji już po przetestowaniu opracowanego układu i wprowadzeniu do niego ewentualnych poprawek.

Powiązane wpisy