Usługi budowlane 

Te środki wykorzystują specjaliści budowy dróg

Lata trudności z drogami w Polsce szczęśliwie już się skończyły, a my możemy poruszać się po zadbanych jezdniach. W ogromnym stopniu jest to z pewnością efekt coraz lepszego wykonawstwa, lecz najważniejsze okazują się surowce, z których dziś buduje się drogi. W przeciwieństwie do tych wykorzystywanych niegdyś, współczesne surowce nawet po latach zachowują swoje zalety, zdając egzamin w każdych sytuacjach. Jakie jednak surowce najchętniej wykorzystują aktualnie budowniczy dróg?

Drogi z nawierzchnią asfaltową

W roli wierzchniej warstwy dróg inżynierzy wykorzystują dziś innowacyjne materiały, które nie zawsze są dobrze znanym asfaltem. Wśród nich jest Safegrip, który odgrywa różne funkcje – jest nawierzchnią, a przy tym izoluje dolne poziomy od wilgoci. Jego wylanie nie stwarza najmniejszych problemów i nie wiąże się z koniecznością wykorzystania dużej temperatury. Ze względu na fakt, iż nie pęka, jest używany w najróżniejszych miejscach – od ścieżki rowerowej aż po główne arterie.

Koniec kłopotów z piaszczystymi drogami

Przy budowaniu ścieżek rowerowych poza miastem lub alejek parkowych bitumiczna niewierzchnia często nie się sprawdza, gdyż ciężko dostosować ją wizualnie do zielonej scenerii. Szczęśliwie istnieją techniki, które umożliwiają ich umocnienie. Najskuteczniejszą z nich okazuje się Stabicol CE, który po aplikacji z wodą wiąże piasek i pozwala uniknąć jego erozji. Jest to przy tym metoda w stu procentach ekologiczna, zaś ziemię możemy później zastosować ponownie.

Powiązane wpisy