Usługi budowlane 

Uchroń się przed wodą – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to kluczowy element każdego domu. Już podczas budowy musimy zatroszczyć się o to, aby konstrukcja była solidna. Służy do tego izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Sprawdźmy zatem przed jakimi czynnikami zabezpiecza taka izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroń ściany przed wodą opadową

Czynniki środowiskowe intensywnie oddziałują na konstrukcję nieruchomości. Niekorzystne konsekwencje ma zwłaszcza działanie wód gruntowych, co może być przyczyną wyziębiania domu. Zawilgocone fundamenty sprawiają, że spada poziom izolacji termicznej, a tym samym ogrzewanie pochłania horrendalne koszty. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najpopularniejszą odmianą hydroizolacji chroniącą dom przed negatywnym działaniem wilgoci oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Wykorzystuje się ją zarówno w budynkach użytkowych, jak i komercyjnych. Konstrukcję zabezpiecza się przy pomocy różnych sposobów izolacji. Izolację przeciwwodną stosuje się w skrajnych przypadkach, czyli tam, gdzie mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Z kolei w większości przypadków stosowana jest lekka izolacja, która pomoże ochronić fundamenty przed wodą opadową.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – lepiki i folie kubełkowe

Wyróżniamy wiele technik izolacji – od wewnątrz i na zewnątrz. Służą do tego przeróżne tworzywa budowlane, na przykład papy, folie kubełkowe, zaprawy asfaltowe oraz dyspersje akrylowe. Nie zapominajmy o tym, że skuteczna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga zrobienia osobnych schematów dla trudno dostępnych punktów takich jak rogi, krawędzie i brzegi murów. Dlatego prace warto powierzyć specjalistom o ustalonej pozycji na rynku – tylko wtedy zyskamy gwarancję, że nieruchomość jest odpowiednio chroniona przed oddziaływaniem wody.

Powiązane wpisy