Usługi budowlane 

Uniknij niepotrzebnych kosztów – sprawdź mieszkanie przed odbiorem

Decydując się na kupno lokalu od dewelopera nie należy zapomnieć o odbiorze technicznym. To ważny etap zakupu upragnionych „czterech kątów”, który chroni nas przed mnóstwem niemałych problemów. Na czym polega odbiór techniczny? O czym nie wolno zapomnieć?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – dlaczego jest tak istotne?

Odbiór techniczny własnych czterech ścian polega na rzetelnym potwierdzeniu zgodności realizacji budowy lokalu z umową, którą podpisano z deweloperem. Uwagę trzeba zwrócić także na to, czy lokal jest zgodny z projektem wykonawczym, polskimi standardami i regulacjami prawa budowlanego. Odbiór techniczny lokalu ma służyć głównie weryfikacji czy w lokalu nie są obecne przeróżne usterki i defekty konstrukcyjne. Na skutek sprawdzenia mieszkania wykryć można przeróżne mankamenty zakończonych prac. Defekty spotykane naprawdę często to: nieprawidłowo rozmieszczona elektryka, brak poziomu murów, odklejające się tapety, krzywe wylewki, a także puchnący tynk. Wskazane usterki sprawiają, że w mieszkaniu wykonać trzeba mnóstwo nieplanowanych uprzednio prac, które często generują ogromne koszty, jednocześnie opóźniają moment zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź usługę specjalistów

By być pewnym, że stan techniczny kupionego lokalu jest zgodny z umową deweloperską, projektem architektonicznym i ustalonymi w naszym kraju normami, powinniśmy postawić na asystę fachowych firm, które działają w sposób w stu procentach niezależny. Zatrudniają one ekspertów doskonale orientujących się w pracach remontowych i budowlanych. Sprawdzenie mieszkania pod kątem prawidłowości realizacji prac nie zajmuje takim osobom dużo czasu, a równocześnie odbywa się to z wielką starannością. Decydując się na ich usługi mamy pewność, że mieszkanie zostanie rzetelnie obejrzane, a drobne nawet wady – zidentyfikowane.

Powiązane wpisy