Usługi budowlane 

W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Szalunki Kraków znajdziesz na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to konstrukcja tymczasowa, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna odznaczającego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, zyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też profesjonalne podpory oraz dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań i sklejki.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy