Usługi budowlane 

Wałek nierdzewny – wytrzymały i dobrze wygląda

Dowiedz się, gdzie kupić wałek nierdzewny

W architekturze szczególnie istotna okazuje się wytrzymałość stosowanych surowców. Właśnie z tego powodu inwestorzy tak chętnie wybierają stal nierdzewną – jest to bowiem surowiec bardzo wytrzymały, a przy tym stosunkowo lekki. Ogromne znaczenie mają też jej walory estetyczne – domieszka chromu powoduje, iż świetnie sprawdza się także jako materiał do detali dekoracyjnych. Ze stali antykorozyjnej wytwarza się najróżniejsze części, ale najczęściej spotykane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do jakich celów służą takie elementy?

Dobre strony wałka nierdzewnego

Jak już wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez budowlańców głównie ze względu na jego wytrzymałość. Wytwarzany jest z dodatkiem chromu, co powoduje, że nie rdzewieje także przy stałym kontakcie z deszczem. Poza tym większość elementów tego rodzaju jest odporna na działanie kwasów, przez co mogą być stosowane nawet w najcięższych warunkach.

Wałek nierdzewny – w jakich sytuacjach się go wykorzystuje

Ze uwagi na dużą wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych zastosowaniach. Pręty tego typu najczęściej widuje się w architekturze, jednak zastosowanie tych wyrobów nie ogranicza się wyłącznie do tego. Są wykorzystywane również w samochodach, stolarce meblowej i pozostałych gałęziach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny są także używane przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wodą nie powoduje wszak ich rdzewienia.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy