Usługi budowlane 

Wykonywanie pomiarów geodezyjnych

Geodeci zyskali w ostatnich latach na popularności. Bez nich nie rozpocznie się żadna poważna inwestycja. Realizacja pomiarów geodezyjnych należy do ich głównych zadań. Zadanie to najlepiej powierzyć sprawdzonej firmie. Pomiary geodezyjne są kluczowym elementem do dalszych działań, dlatego, muszą być wykonane z niezwykłą precyzją. Stanowią one podstawę do sporządzania map do celów projektowych. Postęp techniki odbił swoje piętno także w tej dziedzinie, dlatego przy pomiarach geodezyjnych używany jest coraz to nowocześniejszy, specjalistyczny sprzęt.

Pomiary geodezyjne rodzaje i znaczenie

Bardzo ważna przy wyborze geodety jest jego wiedza o aktualnym stanie map, interesujących nas gruntów. Dlatego najlepiej jest skorzystać z usług firmy geodezyjnej, znającej miejscowe realia. Konieczne jest również wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu pomiarów geodezyjnych. Geodeci z pierwszym zakresem uprawnień mogą wykonywać pomiary geodezyjne:

  • pomiary geodezyjne realizacyjne, które obejmują ustalenie położenia budynku w terenie zarówno w pionie, jak także w poziomie
  • sytuacyjno-wysokościowe, które są potrzebne przy podziałach nieruchomości
  • pomiary geodezyjne inwentaryzacyjne – obejmują pomiary wszystkiego, co zostało wybudowane na działce

Powiązane wpisy