Usługi budowlane 

Za co lubimy całoroczne domy góralskie?

Zobacz, gdzie zamówić domki góralskie, wejdź na domygoralskie.com

Domy góralskie są piękne i funkcjonalne. Podobne do historycznej architektury Podhala zachwycają stromymi, pokrytymi gontem dachami i drewnianymi ścianami. Dla większości klientów ważne okazuje się także to, że standardowe domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak materiałem naturalnym. Nic powinno zatem zaskakiwać, iż wznoszone są nie tylko w Tatrach – zaobserwować je można prawie w całym kraju, bo świetnie wyglądają wpisując się w wiejskie widoki. Często spotkać można komentarze na temat tego, że sprawdzają się one jedynie cieplejszymi porami roku. Czy więc są one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się bowiem coraz chętniej.

Jak mieszkają lokatorzy całorocznych domów góralskich?

Inspirowane tradycyjnymi chatami z Tatr i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej wznoszone są niemal wyłącznie z drewna. Bale montowane są tradycyjnymi sposobami, przez co wewnątrz domu jest optymalna temperatura. Nierzadko obserwuje się także kamienne podmurówki, chroniące dom przed wodą i zimnem pochodzącymi z gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się poza tym spadzisty dach kryty gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w razie częstych w tym regionie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – komu powierzyć?

Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego warto wiedzieć, iż już na starcie należy zawrzeć umowę ze sprawdzonymi specjalistami. Słusznie zrobimy wybierając firmę, w której strukturach działają architekci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne będzie również to, by tradycyjna architektura komponowała się z innowacyjnymi rozwiązaniami budowlanymi – to w okresie jesiennym zapewni lokatorom całorocznych domów góralskich komfort na takim samym poziomie, co w innych typach budynków.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy