Usługi budowlane 

Zadbaj o dom – piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to surowiec masowo wykorzystywany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako materiał ozdobny w środku budynków, ale także na zewnątrz. Co dokładnie stanowi o jego popularności? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – połyskujący czy matowy

Bardzo popularnym surowcem używanym podczas budowy budynków mieszkalnych oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Można go kupić w różnych kolorach – od mlecznego, przez szary aż po brunatny. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie odcieniami, strukturą i formą – możemy dostać płytki spłaszczone, nieregularne, opalizujące, o łamanych brzegach. Niektóre gatunki tego materiału odznaczają się pięknym połyskiem, dzięki wykorzystaniu odrobiny innych skał. Z tego też powodu piaskowiec znakomicie pełni funkcję estetyczną – w domach, na posesjach i jako materiał okładzinowy. Stanowi wytrzymały element na podjazdy, mury ogrodzeniowe, a nawet dekoracyjne murki.

Piaskowiec elewacyjny jest doskonały w najtrudniejszych warunkach

Kluczową cechą piaskowca jest jego niesamowita wytrzymałość na szkodliwe warunki atmosferyczne. Płyty fasadowe prezentują się świetnie przez nawet 20-30 lat. To materiał pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu mrozu, deszczu i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej posesji. Na rynku znajdziemy wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z Polski, jak i importowanych z Włoch.

Powiązane wpisy