Usługi budowlane 

Zalety podłóg z drewna merbau

Więcej informacji o drewnie merbau

Merbau to oryginalny typ drewna, który doskonale wpisuje się w nowoczesny design – zarówno w prywatnych lokalach, jak i przestrzeni publicznej. Jakie są jego właściwości? Sprawdźmy czym charakteryzuje się ta egzotyczna odmiana drewna.

Drewno merbau – odcienie
żółci, brązu, koloru brunatnego

Drewno merbau produkowane jest z dwóch rodzajów drzew – I. palembianca Miq i Intsia bijuga (Colebr.) Kuntze. Rosną one w klimacie wilgotnym, przede wszystkim w lasach Oceanii. Najczęstsze rejony występowania to Tajlandia, Malezja, stan Sarawak na wyspie Borneo, Filipiny. Szlachetny odcień drewna niesamowicie przyciąga wzrok i powoduje, że całe pomieszczenie nabiera wyjątkowego charakteru. Drewno merbau to kolorystyczne połączenie hebanu, rubinu, koloru kasztanowego, a dodatkowo posiada naturalne zdobienia, które stanowią wielki walor estetyczny. Na brązowo-rubinowym parkiecie ewentualne zarysowania nie rzucają się tak bardzo w oczy, co jest kolejnym atutem.

Drewno merbau – w często uczęszczanych wnętrzach

Estetyka to jednak nie wszystko – drewno merbau jest również bardzo funkcjonalne – dlatego jest często wykorzystywane. Przede wszystkim jest bardzo stabilne wymiarowo oraz wyjątkowo odporne na urazy mechaniczne. Eksperci przekonują, że drewno merbau jest nawet o 30% twardsze od teaku, dlatego znakomicie warto wykorzystać je w reprezentatywnych pomieszczeniach. Znana jest także jego odporność na działanie grzybów oraz owadów – nic dziwnego, że wykorzystywane jest nawet w wyjątkowo wymagających warunkach. Drewno merbau bywa określane jako ipi, maharau, merbo, Mirabow czy falai i sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, co wzmacnia jego walory użytkowe. Urządzasz mieszkanie? A może zależy Ci na prestiżowym wzornictwie gabinetu? Drewno merbau to idealny wybór!

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy