Usługi 

Badania wysokościowe i ich rola w określaniu przydatności do pracy

Zamów badania wysokościowe Bielsko Biała

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma za dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się jedynie zgłębianiem relacji badanych pacjentów z otoczeniem. Jak się jednak okazuje, wiedza psychologa stanowi ogromną pomoc przy określaniu zdolności do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są między innymi w stosunku do osób planujących podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: o co w nich chodzi?

Badania wysokościowe praktycznie wcale nie różnią się od tych, jakie przechodzą osoby zamierzające pracować jako kierowcy zawodowi. Podstawą są testy inteligencji, temperamentalne, osobowościowe. Ich istotnym uzupełnieniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić między innymi szybkość reakcji oraz zdolność do koncentracji uwagi. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy badana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce w czasie pracy. Do wykonywania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak wirometr, aparat krzyżowy oraz stereometr. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa zawsze obejmują także wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Podawanie nieprawdziwych informacji niczemu nie służy.

Badania wysokościowe – kto je wykonuje?

Nie każdy psycholog może podjąć się wykonania badań wysokościowych. Uprawnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do przeprowadzania tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Należy jedynie pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeżeli o konieczności ich używania zadecydował okulista.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy