Usługi 

Badania wysokościowe. Kto będzie miał problemy?

Zamów badania wysokościowe Bielsko na www.badaniabielsko.pl

Wielu czytelników pracę na wysokości kojarzy zwłaszcza z serwisowaniem kominów czy myciem szyb w wieżowcach. Według uchwalonych w naszym kraju regulacji są to zaś wszystkie prace wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W przypadku, kiedy prace odbywają się co najmniej 3 metry nad ziemią, niezbędne jest zaś zaliczenie lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W jakich placówkach są wykonywane? Jakie schorzenia sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – w której przychodni?

Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając placówkę medycyny pracy, w której uzyskamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – o ile oczywiście wyniki będą odpowiednie – zyskamy orzeczenie umożliwiające pracę na wysokościach. Bywa jednak, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie ma wiele czasu – wtedy słusznie postąpimy wybierając się sami do neurologa, okulisty i laryngologa celem wykonania badań, a następnie przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jednak najrozsądniej umówić się na badania w specjalistycznej poradni.

Jak wyglądają badania wysokościowe?

Badania wysokościowe muszą wykryć choroby, które sprawiają, iż praca na wysokościach jest ryzykowna. Do najistotniejszych tego rodzaju chorób zaliczają się przede wszystkim epilepsja i choroby zmysłu równowagi, wady wzroku (a konkretnie – konieczność stosowania okularów (chociaż możemy to ominąć wykorzystując soczewki kontaktowe), jak również zez. Lekarz powinien też odmówić wystawienia zaświadczenia, jeśli chorujemy na nieuregulowaną cukrzycę oraz zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co 36 miesięcy, zaś osoby które ukończyły 50 rok życia – co 12 miesięcy.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy