Usługi Usługi budowlane 

Budujesz dom? Pamiętaj o geologu

Do prac geologa należą na przykład sprawdzanie zawartości i dziejów ziemi. Badania te prowadzi się po to, by opracować mapy geologiczne konkretnego terenu i wydobywać kopaliny. By stać się geologiem wymagane będzie odbycie studiów, a te obecnie oferowane są na 10 uczelniach w Polsce. Geolog zazwyczaj zatrudniony jest w urzędach zajmujących się zabezpieczeniem przyrody. Nie może to oczywiście zaskakiwać, gdyż jego zawód wiąże się z glebą i kopalinami wydobywanymi z wewnątrz. Dobrze przy tym dodać, że funkcjonują także firmy prowadzące badania geologiczne dla prywatnych klientów. Gdzie je znaleźć? Kiedy powinniśmy na nie postawić?

Geolog – kiedy skorzystać?

Usługi geologa zwykle są niezbędne podczas wstępnych etapów wznoszenia domu. Start inwestycji zależny będzie bowiem od przebadania zawartości ziemi, na której ma zostać wybudowany obiekt – powinniśmy sprawdzić, jak teren budowy był dotychczas eksploatowany oraz czy w ziemi nie znajdują się minerały. Ważne jest również przebadanie ziemi pod kątem obecności substancji niebezpiecznych dla lokatorów powstającego budynku, wód podziemnych czy uziarnienia gleby – z tego powodu przed rozpoczęciem inwestycji koniecznie powinniśmy przeprowadzić specjalistyczne ekspertyzy geologiczne.

Który geolog będzie odpowiedni?

Mimo że geolog nie jest zaliczany do najczęstszych zawodów, kiedy jego porady okażą się potrzebne, bez trudu znajdziemy właściwego specjalistę. Dobrze postąpimy korzystając z internetu. Po wpisaniu odpowiednich słów dotyczących usług geologicznych na pewno wejdziemy na strony firm, które je świadczą w danej okolicy. Pamiętajmy jednak, iż chociaż do uzyskania prawa do pracy w tym zawodzie wymagane są specjalistyczne oraz trudne studia, powinniśmy przede wszystkim wybierać współpracę z doświadczonymi specjalistami, którzy przeprowadzali już badania dla wielu inwestycji.

Powiązane wpisy