Usługi 

Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi prywatnych detektywów są coraz popularniejsze. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w przypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi okazują się przydatne także dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik będący na zwolnieniu lekarskim naprawdę jest niezdolny do pracy lub czy informacje przedłożone przez niego w CV nie zostały zakłamane. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności powinien posiadać detektyw i w rozstrzygnięciu jakich spraw może być pomocny.

Detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą pracować jako prywatny detektyw. Żeby legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać stosowną licencję, którą otrzymuje się po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby podchodzące do testu muszą też spełnić wcześniej wskazane wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji oraz obywatelstwa któregoś z krajów należących UE. Wymogiem jest też niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, kandydaci na prywatnych detektywów muszą mieć ukończone 21 lat.

Kiedy poprosić o pomoc detektywa?

Gros zleceń, które realizują detektywi dotyczy wszelkiego rodzaju spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się m.in. jeśli podejrzewamy, iż nasz małżonek jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka właściwie sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam też określić rzeczywistą wysokość dochodów byłego partnera, co jest bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.

Powiązane wpisy