Ochrona zdrowia Usługi 

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie wszystkie schorzenia zębów można wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeżeli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w przypadku uszkodzonych kości, potrzeby umieszczenia implantów czy mostów, znacznych ubytków zębów oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy lub owrzodzenia. Które techniki są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza udać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W razie sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów czy narośli – oraz regeneracją chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem napisać parę słów o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród znajomych.

Powiązane wpisy