Promocja, marketing, reklama Usługi 

Co warto wiedzieć o druku plakatów?

Mimo dostępności wielu technik reklamy online, tradycyjne metody wciąż okazują się naprawdę efektywne. Szczególnie w przypadku wydarzeń takich jak festiwale, gdzie plakaty mogą zachęcić wielu gości. To dlatego druk plakatów wciąż cieszy się ogromnym uznaniem, zaś żaden event nie potrafi poradzić sobie bez reklamy na ścianach. O jakich rzeczach zatem pamiętać planując kampanię stosującą postery? Jak je tworzyć? Komu powierzyć ich druk? W jakich miejscach je wieszać?

Co oprócz druku plakatów?

Zanim zlecimy komuś druk plakatów, powinniśmy oczywiście właściwie je opracować. Plakat musi przykuwać wzrok ewentualnego gościa imprezy, zatem jego stworzenie warto powierzyć sprawdzonemu plastykowi. Pamiętajmy poza tym, iż uczestnik imprezy nie będzie długo na niego zerkał – powinny zatem znaleźć się na nim wszystkie potrzebne dane, a jego forma musi być minimalistyczna. Już po zaprojektowaniu należy poszukać firmy proponującej druk plakatów. Nie kierujmy się jedynie ceną – sprawdźmy też jakość druku i używanych arkuszy papieru.

Druk plakatów – jak sprawić, żeby działało?

Dla powodzenia akcji promocyjnej ważny jest nie tylko druk plakatów w dobrej drukarni , ale też ich odpowiednie rozmieszczenie na ulicach. Warto stawiać na te miejsca, w których spotkać można więcej przechodniów – łatwiej dostrzegą wówczas dany plakat. Unikajmy jednak miejsc, w których zabroniono umieszczania plakatów – będą prędko ściągnięte, więc mało ludzi dowie się o naszej imprezie. Nie zapominajmy również o sankcjach finansowych, które możemy otrzymać za nieprzestrzeganie regulaminu.

Powiązane wpisy