Prawo i wymiar sprawiedliwości Usługi 

Czeka cię rozprawa? Znajdź dobrego adwokata

Większość z nas utożsamia zawód prawnika szczególnie ze sprawami karnymi. Dobrze jednak pamiętać, iż najwięcej spraw prowadzonych przez adwokata dotyczy rozpraw cywilnych. Stałymi kontrahentami prawników okazują się przede wszystkim firmy – te szczególnie duże angażują własnych prawników, jednak nieduże firmy zazwyczaj podpisują umowy z kancelariami. Usługi prawnika są pomocne we wszystkich sektorach, lecz najchętniej stawiają na nie lekarze, firmy z branży remontowej czy firmy funkcjonujące w sektorze przetwórczym. Kogo znajdziemy wśród klientów prawników? Jak znaleźć specjalistę, który zapewni powodzenie naszej sprawy?

Adwokat – w których sytuacjach poprosić o pomoc?

Jak przed chwilą napisaliśmy, większość rozpraw przyjmowanych przez adwokatów dotyczy spraw zdrowotnych – dlatego medycy często podpisują umowy z prawnikami. Obok medyków oraz biznesmenów, którzy do prawnika zwracają się głównie w czasie procesów na gruncie prawa handlowego, porady adwokata są też nierzadko potrzebne indywidualnym klientom – między innymi podczas rozpraw dotyczących prawa rodzinnego, czyli odszkodowania lub nadanie świadczeń. Z pomocy adwokata lub radcy powinniśmy skorzystać też podczas spraw dotyczących prawa pracy – na przykład o nieusprawiedliwione zwolnienie.

Adwokat – który okaże się najlepszy?

Teoretycznie porady każdego z prawników są identyczne, ale praktyka uczy, iż okazują się zupełnie różne. Jak więc znaleźć adwokata, który zapewni nam pełną pomoc podczas ważnych spraw? Słusznie zrobimy na pewno zwracając się o rekomendację przyjaciół, którzy wcześniej współdziałali z konkretnym prawnikiem. Pamiętajmy też, żeby stawiać jedynie na adwokatów doświadczonych w konkretnej dziedzinie prawa – między innymi w prawie spółek, ubezpieczeniowym, karnym, lekarskim lub pracy.

Powiązane wpisy